BUX 138928.02 -0,41 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhanórepülésben a Lufthansa

A tavalyi évet 112 milliós veszteséggel zárta a német légitársaság, így osztalékot sem fizet részvényeseiknek.

2010. március 2. kedd, 15:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szemben a 2008-as 542 millió eurós nettó profittal, 2009 végére 112 milliós veszteséget számolt el a Köln-i székhelyű légitársaság.

Éppen ezért a Lufthansa igazgatósága, - szemben a 2008-as 70 eurócentes részvényenkénti osztalékkal - nem javasol osztalékfizetést a 2009 évre.

A Lufthansa üzemi eredménye - a szakértői várakozássoknak megfelelő 30 millió euróval szemben - tavaly 130 millió volt; ez éppen tizede az egy évvel korábbi eredménynek.

Az újonan szerzett British Midland és Austrian Airlines veszteséget okoztak 2009 utolsó hónapjaiban a cégnek; valamint a csökkenő kereslet és az olajárak emelkedése miatt is jelentős üzemi veszteségel számolhattak.

A bevételek az egy évvel azelőtti értékhez képest 22,3 milliárd euróra, közel 10 százalékkal csökkentek 2009-ben.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet