BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kizsarolták a fizetésemelést a Daciánál

Egyezségre jutott a Dacia gyár vezetősége a dolgozói érdekképviselettel, így a beígért tiltakozó akciók elmaradnak.

2010. február 17. szerda, 13:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A megállapodás szerint a gyár mind a 14 ezer alkalmazottja 300 lejes (valamivel több, mint 73 euró) fizetésemelésben részesül, amit a dolgozók két részletben kapnak meg: 220 lejt már január elsejétől, további 80 lejt április elsejétől. Ezen felül májusban minden munkás 700 lejes profitrészesedésre számíthat, márciusban és szeptemberben további 300-300 lejnyi bonuszt írnak jóvá számláikon. Emellett a kollektív munkaszerződés alapján a tavaly bevezetett egyéb pluszjuttatások, mint például az üdülési hozzájárulás és a cafeteria is megmaradnak.
 

A szakszervezet és a gyárvezetés között közel egy hónapja tart a konfliktus, az érdekképviselők a munkakörülményeik javítását és nem kevesebb, mint 520 lejes béremelést követeltek minden dolgozó számára.

Ion Iordache, a Dacia gyár dolgozói szakszervezetének (SAB) alelnöke sikerként könyvelte el az eddig elért eredményeket, ennek ellenére kijelentette: a tárgyalások tovább tartanak, hiszen van még mit javítani a munkakörülményeken. 

A mostani béremeléssel a Renault romániai leányánál a szerelőmunkások átlagfizetése 1650 lejre (több mint 400 euró) emelkedett. Az Automobile Dacia SA - elsősorban a nyugat-európai piacokon megugrott eladásoknak köszönhetően - a tavalyi évet 230,2 millió lejes profittal zárta, ami 3,6 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet