BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglepően sok Ferrarira van vevő Romániában

Az év első hónapjában alig több, mint 2100 gépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, 85 százalékkal kevesebbet, mint az előző év azonos időszakában.

2010. február 15. hétfő, 15:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hatalmas autópiaci bukás ellenére úgy tűnik, a luxuskategóriájú márkák egyáltalán nem érzik meg a válságot, januárban ugyanis nem kevesebb, mint hat Ferrarira került új rendszám a szomszédos országban. (Tavaly Magyarországon öt ilyen olasz sportkocsit helyeztek forgalomba, az egy évvel korábbi három után.)

A forgalomba helyezett hat autóból hármat december végén, hármat pedig a múlt hónapban értékesített a Forza Rossa romániai forgalmazó. Román rendszámot kapott többek között egy 300 ezer eurós Ferrari F430 Scuderia Spider is, amelyből eddig mindössze 499 darabot gyártottak. A hat sportkocsi összértéke megközelíti az 1,5 millió eurót, ami a januárban forgalomba helyezett autók teljes értékének több mint 5 százaléka.

A forgalomba íratott gépkocsik számának drasztikus zuhanása ugyanakkor nem azt jelenti, hogy az autóeladások is hasonló mértékben zuhantak volna - nyilatkozta a Ziarul Financiarnak Fabrice Cambolive, a Renault Dacia gyár értékesítési igazgatója. Az autóvásárlók több mint fele ugyanis elhalasztotta gépkocsija forgalomba íratását abban az alaptalan híresztelésekben bízva, hogy a januárban életbe lépett regisztrációs adó változni fog.

A gépjármű-kereskedők statisztikája szerint januárban mintegy 4500 autót értékesítettek, ám ez is több mint 50 százalékos visszaesést jelent az előző évhez viszonyítva - tette hozzá az igazgató. A román népautónak számító Dacia hatalmas vereséget szenvedett a hazai piacon, idén először ugyanis a preferencialista éléről a harmadik helyre szorult vissza. A statisztikák szerint a román márkából mindössze 201 új autó került az utakra, míg az élre törő Volkswagen és a Ford modelljeiből 450, illetve 260 új autót regisztráltak. A Volkswagen előretörése részben annak köszönhető, hogy a német autógyártó erőforrásai megfelelnek az Euro5-ös környezetvédelmi előírásoknak, így ezek után Romániában nem kell környezetvédelmi adót fizetni.

A Dacia hanyatlását a roncsprogram ideiglenes leállása okozta, mely az ígéretek szerint február huszadikán indul újra. Mivel ezúttal magánszemélyek mellett cégek is részt vehetnek a programban, sőt akár több autó beszerzése esetén is igényelhető a támogatás, a vevők minden bizonnyal élni kívánnak a lehetőséggel, ezért a gépkocsi vásárlását február végére időzítik - véli Cambolive.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet