BUX 138793.44 -0,5 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztódik a Motorola

A Motorola azt tervezi, hogy elválasztja a mobiltelefonokkal és set-top boxokkal foglalkozó üzletágát az egyéb háztartási elektronikával foglalkozó divíziójától.

2010. február 12. péntek, 10:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cég a strukturális átszervezéstől reméli a hosszú távú fejlődést - számolt be a Reuters. Az elektronikai vállalat a múlt hónapban bejelentette, hogy elhatározás született a mobiltelefonokkal foglalkozó üzletág leválasztásáról, amely így hatékonyabban küzdhet piaci részesedésének növeléséért.

A set-top box egységekkel és vezeték nélküli technológiákkal foglalkozó divízió teljesítménye is elmaradt a várttól, köszönhetően a gazdasági válságnak és az ágazatban zajló konszolidációnak.

Travis McCourt, a Morgan Keegan elemzője elmondta, a mobil és set-top box üzletág lenyesésében nem fedezhetőek fel a várt szinergiák, de a változtatás ténye mindenképp pozitív jövőképet fest.

A Motorola év végi pénzügyi jelentése szerint a mobiltelefonok eladásából származó árbevétel 7 milliárd dollár volt, míg a vezeték nélküli technológiákból és egyéb háztartási elektronikai berendezések eladásából befolyt összeg 2-2 milliárd dollárra rúgott.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet