A Mladá Fronta Dnes információi szerint Csehország két vezető pártja, a polgári demokrata ODS és a szociáldemokrata CSSD megegyezett abban, hogy lépéseket tesznek annak érdekében, hogy Prága 2016-ban bevezethesse az eurót. Különösen az utóbbi párt elhatározása meglepő, hiszen a CSSD még a jelenlegi nehéz pénzügyi helyzetben is további kiadásokra akarja kényszeríteni a Fischer-kabinetet. Prága számára a legnehezebb a GDP-arányos államháztartási hiány 3 százalék alá csökkentése, ami jelenleg 6 százalék körüli. A lap szerint e cél érdekében évente 40 milliárd korona (413,62 milliárd forint) megtakarítást kell elérni. A problémát az jelenti, hogy az ODS jobboldali, a CSSD baloldali eszközökkel akarja mérsékelni a deficitet, a szociáldemokraták például be szeretnék vezetni az úgynevezett milliomosadót a havi 100 ezer koronánál többet keresők számára.
Ugyanakkor vannak kedvező jelek: a cseh ipar 2009 decemberében már 2,1 százalékkal nőtt (novemberben még 0,1 százalékkal esett vissza), a mostani az első növekedés 14 hónap óta. Az új megrendelések volumene is 12,5 százalékkal emelkedett, az exportmegrendelések pedig 16,9 százalékkal. A képet némileg árnyalja, hogy a cseh autóiparra a nyugat-európai roncsprémiumok kifutása után nehéz időszak vár. A Skoda Auto a napokban 2500 fős elbocsátást jelentett be, továbbá visszafogja a Fabia és a Roomster modellek gyártását.
A cseh pénzügyminisztérium legfrissebb prognózisa szerint Csehország gazdasága idén 1,3 százalékos növekedést produkál, ami jónak mondható a 2009-ben elszenvedett 4 százalékos csökkenés után. A pénzügyi tárca 2011-ben már 2,6 százalékos GDP-növekedést vár.
