BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia lefaragja államháztartási hiányát

2010. január 27. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákia GDP-hez viszonyított államháztartási hiánya a tavalyi több mint 6 százalékról 2012-re 3 százalékra csökken, legkésőbb 2015-re pedig egyensúlyba kerül az államháztartás egyenlege. Ez a lépés elengedhetetlen az ország hosszú távú finanszírozásának szempontjából, különös tekintettel a lakosság elöregedésére - tartalmazza Szlovákia stabilitási programja, amelyet tegnap fogadott el a Fico-kormány. A dokumentumot ezt követően Brüsszelbe küldik. A szlovák kabinet kötelezte magát arra, hogy 2010-től kezdődően hozzálát az államháztartás konszolidálásához. A jelentés szerint "ha a vártnál jobban alakul az ország makrogazdasági helyzete, akkor a kabinet kötelezi magát a gyorsabb ütemű konszolidációra". Tavaly a világgazdasági válság negatív hatása miatt Szlovákia GDP-arányos államháztartási hiánya az eredetileg tervezett 2,1 százalékról 6,3 százalékra ugrott. A Fico-kormány által jóváhagyott stabilitási program új költségvetési szabályokkal is számol, például azzal, hogy a kiadásoknak felső határt szabnak.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet