BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a botrányos cseh vezetői béreknek

2010. január 21. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 120 millió cseh korona (4,6 millió euró) állami prémium a veszteséges CSA légitársaság csúcsvezetésének, 600 millió korona értékű részvénycsomag a részben állami CEZ energiaipari cég főnökének - ilyen extrém nagyságú jutalmak a jövőben már nem fordulhatnak elő Csehországban, ha elfogadják a Jan Fischer kormányfő által kinevezett bizottság javaslatait. A Mladá Fronta Dnes hírportálja szerint az egyik legfontosabb elv, hogy az állami cég vezetőjének éves jutalma egybevethető legyen egy hasonló nagyságú magáncégben kiosztott jutalommal. A bizottság nem állapít meg konkrét plafonokat, ehelyett azt javasolja, hogy a csúcsvezető javadalmazása négy tételből tevődjön össze: a fix havi bérből - ami nem érheti el az éves jutalom felét -, az adott cég teljesítményétől függő éves jutalomból, 3-5 év teljesítményét figyelembe vevő középtávú prémiumból és minimális nagyságú egyéb juttatásból. Ha a Fischer-kabinet elfogadja az elképzeléseket, akkor az néhány hónapon belül életbe léphet.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet