Összesen 120 millió cseh korona (4,6 millió euró) állami prémium a veszteséges CSA légitársaság csúcsvezetésének, 600 millió korona értékű részvénycsomag a részben állami CEZ energiaipari cég főnökének - ilyen extrém nagyságú jutalmak a jövőben már nem fordulhatnak elő Csehországban, ha elfogadják a Jan Fischer kormányfő által kinevezett bizottság javaslatait. A Mladá Fronta Dnes hírportálja szerint az egyik legfontosabb elv, hogy az állami cég vezetőjének éves jutalma egybevethető legyen egy hasonló nagyságú magáncégben kiosztott jutalommal. A bizottság nem állapít meg konkrét plafonokat, ehelyett azt javasolja, hogy a csúcsvezető javadalmazása négy tételből tevődjön össze: a fix havi bérből - ami nem érheti el az éves jutalom felét -, az adott cég teljesítményétől függő éves jutalomból, 3-5 év teljesítményét figyelembe vevő középtávú prémiumból és minimális nagyságú egyéb juttatásból. Ha a Fischer-kabinet elfogadja az elképzeléseket, akkor az néhány hónapon belül életbe léphet.
