A szlovák kormány 49,832 millió eurót fizetett ki tavaly autóvásárlási támogatásként, miközben az új gépkocsik megvásárlásából befolyt adó elérte a 66,509 millió eurót. A roncsprémium-program így 16,676 millió euró többlettel zárult. A legtöbben öreg Skodájuktól váltak meg, és főként Renault-t vásároltak.
A roncsprémium hozzájárult ugyan ahhoz, hogy az utakról eltűnjenek az öregebb autók, a gépkocsik átlagéletkora azonban alig csökkent. A Szlovák Autóipari Szövetség adatai szerint Szlovákiában január 1-jén közel 1,6 millió autó volt forgalomban, amelyek átlagos kora 11 év. A roncsprémiumban leadott gépkocsik több mint 54 százaléka 50 évesnél is öregebb volt, az autóbontókban kikötött 44 200 gépkocsi átlagkora 21 év volt.
