BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szlovákok nyertek a roncsprémiummal

Szlovákia pozitív szaldóval zárta tavalyi roncsprémim-programját.

2010. január 18. hétfő, 17:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák kormány 49,832 millió eurót fizetett ki tavaly autóvásárlási támogatásként, miközben az új gépkocsik megvásárlásából befolyt adó elérte a 66,509 millió eurót. A roncsprémium-program így 16,676 millió euró többlettel zárult. A legtöbben öreg Skodájuktól váltak meg, és főként Renault-t vásároltak.

A roncsprémium hozzájárult ugyan ahhoz, hogy az utakról eltűnjenek az öregebb autók, a gépkocsik átlagéletkora azonban alig csökkent. A Szlovák Autóipari Szövetség adatai szerint Szlovákiában január 1-jén közel 1,6 millió autó volt forgalomban, amelyek átlagos kora 11 év. A roncsprémiumban leadott gépkocsik több mint 54 százaléka 50 évesnél is öregebb volt, az autóbontókban kikötött 44 200 gépkocsi átlagkora 21 év volt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet