BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyűlnek a csillagok Szlovákiában

2010. január 17. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákia hosszú évekig csupán beszélt az idegenforgalom jelentőségéről, de érdemben nem fejlesztette az ágazatot, az ország első ötcsillagos szállodáját csak 2006-ban adták át Pöstyén fürdővárosban, a Magas-Tátra szívében. Pozsony csak 2008-ban gazdagodott ilyen színvonalú hotellel, idén viszont egyszerre két ötcsillagos is nyílik a szlovák fővárosban, egy Sheraton és egy Kempinski. A szűk keresztmetszet miatt a 3 csillagos vagy ennél rangosabb szállodák szobáinak átlagára a válság előtt meghaladta a prágai vagy a budapesti szintet. A Pozsony utáni legfontosabb idegenforgalmi célpontban, a Tátrában 2004-ben kezdődtek az átfogó beruházások, miután megjelent a terepen a szlovák J&T Finance Group befektetési csoport, amelyik egy 11 millió eurós beruházásba vágott Tátralomnicon, hogy megépüljön egy a hóágyúzáshoz szükséges víztározó. A befektetési csoport szállodák, golfpályák, wellnessközpontok építésére is készül azzal a céllal, hogy a Magas-Tátra valódi téli síközponttá váljon - jelenleg ugyanis Tátralomnic, Új- és Ótátrafüred nyáron nagyobb forgalmat bonyolít le, mint télen.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet