A román jegybank (BNR) adatai szerint novemberben a mindössze 105 millió euró érkezett a szomszédos országba, 90 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában. Tizenegy hónapra vetítve a zuhanás több mint 56 százalékos, míg 2008 januárja és novembere között a külföldiek 8,6 milliárd euró értékben fektettek be, tavaly november végéig mindössze 3,8 milliárd eurót invesztáltak.
A novemberben érkezett külföldi tőke ugyanakkor - tavaly először - már nem fedezte a folyó fizetési mérleg hiányát, annak ellenére sem, hogy a hiány 69,4 százalékkal volt kevesebb, mint 2008 novemberében. A január-november időszakban a mérleg 4,68 milliárd euró deficitet mutatott.
Szakértők szerint a halmozódó hiány ismét az ország eladósodásának elmélyüléséhez vezet.
