BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menekülnek a befektetők Romániából?

A gazdasági recesszió és a tavaly év végén kirobbant politikai válság elriasztotta a külföldi befektetőket Romániából.

2010. január 15. péntek, 11:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román jegybank (BNR) adatai szerint novemberben a mindössze 105 millió euró érkezett a szomszédos országba, 90 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában. Tizenegy hónapra vetítve a zuhanás több mint 56 százalékos, míg 2008 januárja és novembere között a külföldiek 8,6 milliárd euró értékben fektettek be, tavaly november végéig mindössze 3,8 milliárd eurót invesztáltak.

A novemberben érkezett külföldi tőke ugyanakkor - tavaly először - már nem fedezte a folyó fizetési mérleg hiányát, annak ellenére sem, hogy a hiány 69,4 százalékkal volt kevesebb, mint 2008 novemberében. A január-november időszakban a mérleg 4,68 milliárd euró deficitet mutatott.

Szakértők szerint a halmozódó hiány ismét az ország eladósodásának elmélyüléséhez vezet.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet