BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákiában olcsóbb lett a gázolaj

2010. január 11. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős engedményeket értek el az országos útblokád eszközét is bevető szlovákiai fuvarozók a Robert Fico miniszterelnökkel folytatott tegnapi egyeztetésen: amíg az elektronikus útdíj mérésének rendszerét nem finomítják tovább (a kormányfő szerint ez január 31-ig megtörténhet), addig ingyenes lesz az első osztályú utak használata. A térségben Szlovákiában a legmagasabb a gázolaj jövedéki adója - közölte Fico -, ezért azt a literenkénti 0,483 euróról 0,391 euróra csökkentik; ezzel a gázolaj átlagára a mostani 1,14 euróról 1,01 euróra mérséklődik. A kormányfő egyeztetett Világi Oszkárral, a Slovnaft vezérigazgatójával, aki megígérte: a Slovnaft ezzel összhangban leviszi az üzemanyag árát. Fico szerint mindez az országnak 100 millió eurójába kerül - ennek kompenzálásaként 16-ról 14-re csökkentik a minisztériumok számát.

A rosszul működő elektronikus útdíj ellen tiltakozó szlovák teherfuvarozók tegnap Pozsony részleges blokádja után több város, például Kassa legfontosabb közlekedési útvonalait is elállták, emellett részlegesen eltorlaszolták a Pozsonyt Zsolnával összekötő autópályát, ami 12 kilométeres torlódáshoz vezetett. Befejeződött a tolerancia időszaka, a rendőrség minden törvényes eszközt bevet - közölte ezek után tegnap Ján Packa országos rendőrfőkapitány -, minden tiltakozó azzal számolhat, hogy a törvénynek megfelelően lesz megbüntetve.
A kisebb fuvarozókat tömörítő UNAS érdekvédelmi szervezet tagjait hétfőn nem volt hajlandó fogadni a miniszterelnök, csupán sajtóosztályának főnökét küldte tárgyalni - ezt követően egy fuvar trágya ömlött a kormánypalota elé. A rendőrség által azonnal elvezett magánvállalkozó azzal védekezett, éppen a kormánypalota előtt ment tönkre járműve billenőplatójának hidraulikája.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet