BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken a gázolaj ára - Szlovákiában

A kamionos útblokádnak máris lett eredménye Szlovákiában, csökken a gázolaj jövedéki adója

2010. január 11. hétfő, 18:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Robert Fico szlovák miniszterelnök az országossá fajult útblokád kapcsán hétfőn egyeztetett az érintettekkel, és az esti órákban a következő engedményekről számolt be: amíg az elektronikus útdíj mérésének rendszerét nem finomítják tovább, addig ingyenessé teszik az első osztályú utak használatát - szerinte ez január 31-ig lehet így - , pontosan kijelölve a fizetős útszakaszokat.

A térségben Szlovákiában a legmagasabb a gázolaj jövedéki adója - ismerte el a kormányfő - , ezért azt a literenkénti 0,483 euróról 0,391 euróra csökkentik; ezzel a gázolaj átlagára a mostani 1,14 euróról 1,01 euróra mérséklődik.

A kormányfő egyeztetett Világi Oszkárral, a Slovnaft vezérigazgatójával, aki megígérte: a Slovnaft az adócsökkentéssel összhangban leviszi az üzemanyag árát. Fico szerint e gesztus az országnak 100 millió eurójába kerül - ennek kompenzálásaként 16-ról 14-re csökkentik a minisztériumok számát.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet