Robert Fico szlovák miniszterelnök az országossá fajult útblokád kapcsán hétfőn egyeztetett az érintettekkel, és az esti órákban a következő engedményekről számolt be: amíg az elektronikus útdíj mérésének rendszerét nem finomítják tovább, addig ingyenessé teszik az első osztályú utak használatát - szerinte ez január 31-ig lehet így - , pontosan kijelölve a fizetős útszakaszokat.
A térségben Szlovákiában a legmagasabb a gázolaj jövedéki adója - ismerte el a kormányfő - , ezért azt a literenkénti 0,483 euróról 0,391 euróra csökkentik; ezzel a gázolaj átlagára a mostani 1,14 euróról 1,01 euróra mérséklődik.
A kormányfő egyeztetett Világi Oszkárral, a Slovnaft vezérigazgatójával, aki megígérte: a Slovnaft az adócsökkentéssel összhangban leviszi az üzemanyag árát. Fico szerint e gesztus az országnak 100 millió eurójába kerül - ennek kompenzálásaként 16-ról 14-re csökkentik a minisztériumok számát.
