Szlovákiában 2009 első tíz hónapjában 194 millió euróval emelkedett a nem törlesztett lakossági kölcsönök értéke - jelentette a szlovák jegybank (NBS). A Hospodárské Noviny szlovák gazdasági napilap szerint 2009 januárjában a rossz lakossági hitelek összege 472,5 millió euró volt, ami júniusra 566,2 millió, októberre pedig 666,7 millió euróra nőtt. A háttérben a munkanélküliség növekedése állhat - Szlovákiában az év végére 340 ezerre emelkedett a munkanélküliek száma -, mivel a munkanélküli-segély csak hat hónapig jár, és vélhetően sokan azok közül, akiknek beszüntették ennek folyósítását, képtelenek a hitelrészletek fizetésére. Boris Fojtík, a Tatra Banka elemzője úgy látja, hogy a lakossági hitelek bedőlése 2010 derekán éri el a csúcsát. Egyébként a szlovákok még mindig megbízható törlesztőnek számítanak: a jelzáloghiteleknél a nem fizetett hitelek aránya egy százalék környékén mozog, igaz, az áruhitelek esetében jóval magasabb ez az arány. A képhez hozzátartozik, hogy az eurónak köszönhetően Szlovákiában ismeretlen fogalom a devizahitel-probléma.
