BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brüsszel is neheztel a szlovák korlátozás miatt

Rossz véget érhet a Fico-kormány szüntelen harca a magán-egészségbiztosítók, továbbá a magánnyugdíjpénztárak ellen.

2009. december 16. szerda, 05:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák kabinet, majd a parlament az egészségbiztosítóknak már két éve megtiltotta, hogy nyereséget termeljenek, mondván, a polgárok egészsége nem lehet a haszonszerzés eszköze. Ezért egy törvénymódosítással Pozsony megszabta: a profitot kötelezően vissza kell forgatni az egészségügybe. Ebbe azonban nem egyeznek bele a nyugati kézben levő egészségbiztosítók, és több száz millió euró kártérítéssel járó perekkel fenyegetőznek, emellett Brüsszel is úgy gondolja, hogy ez az intézkedés ellentétes az uniós jogi normákkal.

További részletek a Napi Gazdaság szerdai lapszámában

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet