A szlovák kabinet, majd a parlament az egészségbiztosítóknak már két éve megtiltotta, hogy nyereséget termeljenek, mondván, a polgárok egészsége nem lehet a haszonszerzés eszköze. Ezért egy törvénymódosítással Pozsony megszabta: a profitot kötelezően vissza kell forgatni az egészségügybe. Ebbe azonban nem egyeznek bele a nyugati kézben levő egészségbiztosítók, és több száz millió euró kártérítéssel járó perekkel fenyegetőznek, emellett Brüsszel is úgy gondolja, hogy ez az intézkedés ellentétes az uniós jogi normákkal.
További részletek a Napi Gazdaság szerdai lapszámában
