BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint leáll a Skoda-gyár

Jövőre néhány hónapig ismét korlátozzák a termelést a Skodánál

2009. december 10. csütörtök, 14:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mladá Boleslav-i Skoda Auto 2010 első három hónapjának minden péntekén szünetelteti a Skoda Fabia típus gyártását - jelentette csütörtökön Jaroslav Cernyre, a cseh társaság szóvivőjére hivatkozva a CTK cseh hírügynökség. A Skoda az év elején egy ideig csökkentett munkarendben működött.

A Volkswagen cégcsoportjába tartozó cég már korábban jelezte, hogy 2010-től három műszak helyett csak kettőben gyártják a Fabiát, azonban ez nem bizonyult elégnek az alacsony kereslet ellensúlyozására. A részleges leállás oka a nyugat-európai roncsprémiumok kifutása.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet