BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamionáradat jöhet szlovákiából

2009. december 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Erőteljes drágulást eredményez Szlovákiában az elektronikus útdíjrendszer 2010. januári bevezetése - jelentette ki Peter Halabrín, a szlovákiai teherfuvarozókat tömörítő CESMAD érdekvédelmi szervezet igazgatója. Halabrín szerint ezért vagy kerülni fognak Magyarország felé a Kassa és Pozsony közötti szakaszon, vagy jelentősen emelik az árakat. Az új rendszer a 3,5 tonnánál nehezebb járművekre vonatkozik, a sofőröknek fizetniük kell az autópályák, a gyorsforgalmi és az első osztályú utak használatáért. A pozsonyi Új Szó számpéldája szerint míg eddig egy 12 tonnás kamionra, amely egész évben csak Pozsony és Zsolna között közlekedett, 907 euró értékű éves matricát kellett venni, addig januártól ez a 16 ezer eurót is meghaladhatja. Ilyen feltételek mellett Halabrín egészen biztosra veszi, hogy a Kassáról induló kamionok Magyarországon át fognak Csehországba vagy Németországba menni, hiszen Miskolcnál felhajthatnak az autópályára, amelyről csak Németországban kell lejönniük. Sőt egy kassai kamionnak olcsóbb lesz Budapesten át Pozsonyba jutnia, mint a hazai utakon - tette hozzá.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet