Az 1,5 millió utasból 383 ezren a nyári charterjáratokat vették igénybe.
A közel 25 százalékos visszaesés csak részben írható a válság számlájára, a másik tényező, hogy időközben megszűnt Pozsony korábban legjelentősebb ügyfele, a SkyEurope, majd október végén szintén leállt a főleg charterforgalmat lebonyolító Seagle Air, végezetül a magyar Wizz Air is bejelentette, hogy 2010 februárjában kivonul Pozsonyból.
Radek Zábransky, a repülőtér kereskedelmi igazgatója egy harmadik tényezőt is említ: hiányzik egy erős hazai légitársaság (Csehszlovákia kettéválását követően a CSA légitársaság cseh kézben maradt).
A legnagyobb utasforgalmat lebonyolító, Pozsonyt bázisként használó légitársaság a Ryanair (2009 első tíz hónapjában 631 ezer utast szállított), a második helyen az időközben megszűnt SkyEurope található (378 ezer utas), a harmadik helyen a szintén leállt Seagle Air áll 235 ezer utassal.
A legfontosabb célpontok London, Milánó és Kassa.
A reptér teherforgalma viszont látványosan nőtt: az év első tíz hónapjában elérte a 9826 tonnát, ami 82 százalékkal több a tavalyinál.
Az utasforgalom hanyatlása ellenére folyik az állami kézben maradt légikikötő bővítése. A tervek szerint 2010 júniusában adják át az új terminált, ennek révén a reptér éves kapacitása 3,5 millió főre nő, 2012-ben pedig befejeződik a meglévő terminál teljes felújítása - ennek köszönhetően az éves áteresztőképesség eléri majd az 5 millió főt. A repülőtér felújítása és bővítése 93 millió eurót emészt fel.
