BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még tanulják az autópálya-használatát a románok

Alig két nappal az észak-erdélyi autópálya 42 kilométeres szakaszának átadása után, balesetekről, a gépkocsivezetők által elkövetett súlyos szabálytalanságokról számol be a helyi sajtó.

2009. december 3. csütörtök, 15:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mediafax hírügynökség szerint szerda este egy kamionsofőr tévedésből, rossz irányból hajtott fel a sztrádára, és közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben haladt járművével. A kamion sofőrje azzal védekezett, hogy noha 1987 óta van jogosítványa, eddig még soha nem vezetett autópályán, és nem tudta, hogy nem a megfelelő sávon halad - idézi a Kolozs megyei rendőrség szóvivőjét a Krónika. A gépkocsivezető látta ugyan, hogy szembejövők fénykürttel jeleznek neki, de nem tudta mire vélni a dolgot. A frissen átadott pályán az első balesetet egy birka okozta, amely az úttestre tévedt, ahol elgázolta egy gépkocsi. A rendőrség a közelben legeltető juhászt találta vétkesnek, akire pénzbírságot szabtak ki. A Krónika szemtanukra hivatkozva azt írja, hogy az autópálya-szakaszon egyre több a kóbor kutya is, akik a védőhálón átjutva komoly veszélyt jelentenek az autósoknak. Az észak-erdélyi autópálya első, 42 kilométeres szakaszát kedden adta át a forgalomnak az építtető Bechtel vállalat (Napi 2009.12.02). A Kolozsvárt elkerülő, Gyalut Tordával összekötő A3-as jelzésű sztrádaszakasz része annak a Borst Brassóval összekötő, összesen 415 kilométeres autópályának, mely várhatóan 2013-ra készül el. A most átadott szakasz kilométerenként 12,5 millió eurójába került a román költségvetésnek és egyelőre Kolozsvár körgyűrűjeként üzemel.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet