Szlovákia gazdasága a harmadik negyedévben a vártnál kevésbé, 4,8 százalékkal esett vissza 2008 hasonló időszakához képest - jelentette a szlovák statisztikai hivatal (SSÚ). A visszaesés üteme tehát fékeződik, hiszen az első negyedévben még 5,6, a másodikban pedig 5,3 százalékkal hanyatlott a GDP, 2008-hoz képest 2009 első kilenc hónapjában a visszaesés 5,3 százalékos volt. Az exportvezérelt Szlovákia kivitele 15 százalékkal esett vissza, a behozatala 17 százalékkal mérséklődött. A válság hatására újra erőteljesen nő a munkanélküliek aránya, elérve a 12,5 százalékot, amire három éve nem volt példa. A munkanélküliek száma 2009 első kilenc hónapjában 16 százalékkal emelkedett, elérve a 307 ezer főt; csak az ipar 92,8 ezer alkalmazottat bocsátott el. Ugyanakkor a harmadik negyedévben tovább nőtt az átlagbér, 722,51 euróra, ez 2,5 százalékkal meghaladja az egy évvel korábbi értéket, a reálbér-növekedés 1,3 százalékos volt. A szlovák Infostat szerint 2008-hoz képest az idén éves szinten 4 százalékkal esik vissza Szlovákia gazdasági teljesítménye, a statisztikai hivatal nem tett közzé prognózist.
