BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia: a dohány már drágult, az alkohol még jön

2009. december 1. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákiában jövőre nem módosulnak az adózással kapcsolatos szabályok - ez gyakorlatilag öt éve, az egységes, 19 százalékos adókulcs bevezetése óta így van, iparűzési adó pedig nincs. A jövedéki adó terén viszont van változás, ugyanis az Európai Unió irányelveivel összhangban Szlovákiában 2009. november 1-jétől újra emelkedett a dohánytermékek árába beépített teher. Novembertől egy csomag cigaretta átlag 22 centtel drágult, ugyanis az ezer cigarettára kivetett jövedéki adó 74,03 euróról 83,07 euróra emelkedett.
Jövő márciustól a tömény szeszes italok drágulnak, mivel az alkohol hektoliterenkénti jövedéki adója a jelenlegi 939,38 euróról ekkor 1080 euróra nő. Ha a kereskedők teljes mértékben beépítik ezt az áraikba, akkor egy 40 százalékos alkoholt tartalmazó félliteres szeszes ital tavasztól nagyjából 33 centtel kerül többe. A Fico-kormány szigorítani kívánja az alkohol forgalmazását is: a nagykereskedőknek 2011-től speciális engedéllyel kell rendelkezniük, a kiskereskedők pedig csak az ilyennel rendelkezőktől vehetnek majd szeszes italokat.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet