BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Buktatják a bankvezéreket Romániában

Nem kevesebb, mint 44 romániai bankvezér bukott meg a Román Nemzeti Bank (BNR) azon vizsgáján, melyen az illető személyek szakmai kompetenciáját vizsgálták - írja a bukaresti Ziarul Financiar pénzügyi napilap.

2009. november 24. kedd, 12:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idéntől a banki törvénykezés ugyanis előírja, hogy minden hitelezéssel, kockázatelemzéssel, belső audittal illetve kincstári és egyéb pénzügyi tevékenységet folytató egységek élére kinevezett szakembert, a jegybank technikai bizottságának kell megerősítenie tisztségében.

A jogszabály-módosítás előtt a BNR hozzájárulása csak az igazgatótanácsok tagságához kellett.

Az utóbbi hónapokban több mint 200 felsővezető esett át a szakmai felmérésén, ahol a bizottság a 2-3 órás interjúban azt vizsgálta, hogy a kinevezett személyek mennyire ismerik a szakmájukat és a munkakörüket befolyásoló törvényi szabályozásokat. A vizsgán megbukott bankárokat a jogszabályok szerint le kellene váltani, ezt jeleztük is az őket alkalmazó bankok felé - mondta Nicolae Cinteza a vizsgálóbizottság elnöke.

A romániai bankszövetség vezetője, Radu Ghetea azonban nem tartja jó ötletnek az elvágott vezetők elbocsátását, és pótvizsgát követel a jegybanktól. Mint mondta: többnyire olyan bankárok buktak el a felmérőn, akik már hosszabb ideje töltik be tisztségüket, kiváló szakemberek, mindössze nem tudták saját értékeiket megfelelően képviselni a bizottság előtt.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet