BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek a román Airbusok?

A romániai Brassó mellet, a vidombáki (Ghimbav) ipari parkban épít repülőgép-alkatrészgyárat az Aeronautic Defence and Space Company (EADS) - jelentette be Adriean Videanu ügyvezető gazdasági miniszter.

2009. november 12. csütörtök, 10:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tervek szerint a légi és űrtechnikára szakosodott társaság elsősorban a repülőgépgyártó óriás az Airbus számára gyárt majd alkatrészeket.

A korábbi híresztelésekkel ellentétben az EADS nem vásárolja fel a több éve eladósorban lévő, repülőgépek felújítására szakosodott állami tulajdonú gyárat, az új üzemet zöldmezős beruházással kívánja megvalósítani a holland társaság. A komoly anyagi nehézségekkel küszködő IAR Ghimbav (IARV) repülőgépgyár privatizálását a bukaresti privatizációs ügynökség (AVAS) mát többször megkísérelte, ám mindeddig sikertelenül. A vállalat részvényeinek 64,89 százalék állami tulajdonban van, a fennmaradó rész magánbefektetők birtokolják.

Az új gyár felépítésére 90 millió eurót szán fordítani az EADS, ehhez a román államtól 5-7 millió eurós garanciát kértek. Ezt Bukarest várhatóan már a jövő héten jóvá is hagyja - mondta a tárcavezető. Az alkatrészgyár felépítésével 300 munkahely jön létre, a tervek szerint 2014-ben már 700 alkalmazottak foglalkoztatnának. A tárcavezető szerint a majdani beszállítókat is figyelembe véve az üzem több ezer személy megélhetését biztosítja majd. Az ígéretek szerint a gyártósorok 2010 májusában indulnak el.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet