BUX 138602.48 0,71 %
OTP 44500 1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan, mitől olcsóbb a szlovák tej!

Nagy kérdés, hogy Szlovákia, talán egyedüli országként Európában, miért nem használta ki az intervenciós felvásárlás lehetőségét, ami a literenkénti árat 21 centen stabilizálta volna.

2009. november 6. péntek, 04:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vladimír Chovan szlovák földművelésügyi miniszter, aki korábban a szlovák tejtermelők szövetségének elnöke volt, a héten arra buzdította a hazai tejtermelőket, hogy ha belföldön képtelenek jó áron megválni a tejtől, adják el külföldön. Szerinte az intervenciós felvásárlás elmaradása miatt zuhantak az árak a literenkénti 14-17,5 centre.

A tejpiacon továbbra is kormoly gondok vannak, a gazdákon azonban némileg segített a nyers tehéntej kivitele - vallja a miniszter, aki szerint a szlovák tejtermelőknek külföldön 26-30 eurócentet fizetnek egy literért, ráadásul a külföldi felvásárlók a szállítás költségeit is állják.

További részletek a pénteki Napi Gazdaságban

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet