Mától egy héten át Budapesten találkozik a turisztikai szakma krémje, itt tartják ugyanis a hetvenéves Skal International szervezet idei közgyűlését. A hatvan országból érkező ezer delegátus meglátogatja Szentendre, Herend és a Balaton nevezetességeit is. A legtöbben, mintegy 150-en Ausztráliából érkeztek - mondta el lapunknak a főszervező Páldi György -, de nagy küldöttséggel érkeztek az amerikaiak és a nyugat-európai országok is. (A tekintélyes ausztrál kontingens egyik oka vélhetően az, hogy a jövő évi konferenciát Sydneyben rendezik.) A konferencia vendégei öt fővárosi hotelt töltenek meg, a szervezők szerint ez legszerényebb becslések szerint is 1,5 millió euró bevételt jelent a szállodáknak.
