BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot esett Bukarest is

Az európai tőzsdéken eluralkodott pesszimizmus negatív hatással volt a bukaresti tőzsdeindexekre is, mindössze egyetlen papírnak sikerült a napot pozitív tartományban zárni.

2009. október 28. szerda, 19:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Közel 32 millió lejes (valamivel több mint 7,4 millió euró) forgalom mellet a vezető mutató 4 százalékot zuhant míg a blue chipek indexe 3,29 százalékot esett. Ennél jóval nagyobb csapás érte a befektetési alapokat (SIF), záráskor közös mutatójuk a BET-FI 6 százalékos veszteséget mutatott.

Jelentősen gyengültek a bankapírok is, az Erste részvényeivel 115,7 lejes árfolyamon kereskedtek, közel 6 százalékkal alacsonyabb áron, mint tegnap. A BRD papírokért már csak 11,7 lej ígértek a befektetők, ami 5,6 százalékos esést takar.

Az energetikai szektorban érdekelt vállalatok indexe a BET-NG mínusz 3 százalékon zárt, a Petrom olajtársaság papírjai 3,6 százalékot veszítettek értékükből. A bukaresti parketten forgó 101 vállalat közül csak a Casa de Bucovina Club de Munte (BCM) részvénye drágult valamelyest, alig ezer eurós forgalom mellet a papír 1,25 százalékot nyert tegnapi záróértékéhez képest.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet