BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kosarat kap az IMF Romániától

2009. október 27. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Románia az év végéig biztosan nem tudja teljesíteni a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötött készenléti hitelegyezményben foglalt kötelezettségeit, így felül kell vizsgálni a megállapodást - jelentette ki Traian Basescu államfő. Az Európai Bizottság (EB) delegációja ma érkezik Bukarestbe, hogy az IMF és a Világbank szakértőivel közösen tárgyaljon a hitel feltételeinek teljesüléséről. Az IMF-fel kötött szerződésben Bukarest kötelezettséget vállalt az állami kiadások lefaragására, a közalkalmazottak számának csökkentésére és bérköltségeik visszafogására. A bizalmi szavazáson elbukott, így béna kacsává vált kormány azonban semmit sem tud ebből felmutatni, még a 2010-es költségvetés tervezetét sem sikerült elfogadtatnia. Ezért a hitel harmadik, decemberben esedékes 2,5 milliárd eurós részletének folyósítása veszélybe került.
Románia szeptember végére 5,04 százalékos GDP-arányos költségvetési deficitet halmozott fel, az első nyolc hónapban a közalkalmazottaknak fizetett bérek összege elérte a 32,66 milliárd lejt, ami 3,2 milliárddal több az egy évvel korábbinál. Ugyanakkor az év utolsó két hónapjában az IMF pénzéből akarják kifizetni az állami alkalmazottak járandóságait.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet