BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

"Remélem, még nincs minden veszve"

Laurent Niddam, a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) szabályozási bizottságának vezetője a befektetők védelmét és a jogszabályok feltétlen betartását tartja a legfontosabbnak. A tapasztalt ügyvéd egyébként már több vitás hazai ügyben, így például a szegedi és hódmezővásárhelyi vízművek, valamint a budapesti reptérrel kapcsolatos jogviták megoldásában is részt vett.

2009. október 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

- Van példa rá Nyugat-Európában, hogy fizikai erőszakkal foglalnak el egy céget?
- Ez olyan ritka, mint a fehér holló, a felek ugyanis mindig a tárgyalásos megoldást szorgalmazzák, vagy ha az nem vezet eredményre, akkor bírósághoz fordulnak. Sajnos Magyarországon nem ez az első eset, hogy ilyen drasztikus lépésre szánja el magát valaki.
- Korábban ön már részt vett a szegedi és hódmezővásárhelyi hasonló vitás ügyek rendezésében. A pécsi ügy mennyiben más, mint azok voltak?
- Mindkét esetben a helyi vízszolgáltató vállalat és az önkormányzat közötti vitában kellett megoldást találni, s ez végül sikerült is. Tudomásom szerint Pécsett szintén tárgyalások folytak a befektető és az önkormányzat között, de végül mégiscsak erőszakba torkollott, s ez roppant sajnálatos. A külföldi befektetők ugyanis ennek láttán úgy gondolhatják, hogy Magyarország nem elég biztonságos befektetési terep.
- Vagyis a néhány milliárdos pécsi üzlet miatt több tíz milliárdos befektetésektől eshet el az ország?
- Igen, pontosan erről van szó. Több ezer külföldi befektetés működik kiválóan, egy ilyen kínos ügy mégis megrendítheti a bizalmat.
- A pécsi vezetők szerint a francia kézben lévő vízmű drágán szolgáltatott, ezért akarták felmondani a szerződést. Ez nem elég indok az erőszakos beavatkozásra?
- Nem, semmiképpen.
- Tapasztalt jogászként milyen kimenetelt jósol a pécsi ügynek?
- A megegyezés és a tárgyalás híve vagyok, és remélem, hogy még nincs minden veszve. Azt hiszem, a befektetői bizalom helyreállítása mindennél fontosabb.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet