BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bejött a roncsprémium a Volkswagennek

Éves szinten közel 10 százalékos bővülést tapasztalt a Volkswagen járműeladásaiban, Németországban több mint negyedével emelkedett a darabszám.

2009. szeptember 15. kedd, 16:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen augusztusban az egy évvel korábbinál 9,5 százalékkal több, 490 700 járművet értékesített, az év első nyolc hónapjában eladott 4,14 milliós darabszám pedig 2,1 százalékos visszaesést mutat éves szinten - írja a MarketWatch. Az év további részére az roncsprémium-programok hatásának ismerete hiányában nem lehet pontos előrejelzést megadni - jelezte a társaság közleménye.

Németországban 27 százalékkal nőtt az átadott járművek száma éves szinten. 96 200 darabra, nyilvánvalóan a roncsprémium következtében, amely program már befejeződött. Kínában 70 százalékkal több VW-t adtak el augusztusban, összesen 132 600-at, ami a valaha volt legjobb havi adatot jelenti a német gyártó számára.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet