A legnagyobb magán autógyár alapítója, a milliárdos Li Shufu közlése szerint a Geely Holdings Group egyeztetésekbe kezd kínai állami befektetési cégekkel a Ford Motor Volvo egységének megvásárlásáról. A Beijing Automotive Industry Holdings tegnap jelentette be, hogy beszáll General Motors által meghirdetett Saab-ért folyó küzdelembe, a Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery pedig a szintén GM-hez tartozó Hummert szeretné megszerezni - írja a Bloomberg.
A kínai vállalatok nyilvánvaló célja ezzel, hogy betörhessenek az európai és amerikai piacokra. A Geely szándékai szerint 2015-re forgalma kétharmadát az európai és amerikai piacok jelentenék, szemben az idei év első felének 5 százalékos részarányával.
Lin Huaibin elemző azonban arra hívta fel a figyelmet, hogy az ügylet inkább hátrányokat szülnek a Geely számára, mivel nincs elég kapacitásuk egy nemzetközi cég vezetésére, illetve nem rendelkeznek elegendő tapasztalattal a nemzetközi szakszervezetekkel kapcsolatban.
