BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra robog a Harley-Davidson

A Citigroup a javuló értékesítési adatok miatt javította a motorgyártó részvényeinek besorolását vételire.

2009. szeptember 8. kedd, 17:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Harley-Davidson részvényei 6 százalék feletti rallyt mutattak be a keddi nap elején, miután javuló forgalma miatt a Citigroup tartásról vételire javította minősítését, illetve 14-ről 26-ra emelte a gyártó célárát - írja a MarketWatch. Ezzel a Harley-papírok árfolyama az év eleje óta közel 50 százalékos emelkedést könyvelhetett el.

Gregory Badishkanian elemző szerint a Harley amerikai forgalma, illetve az egész nagymotor-ágazati helyzet - a recesszió általános oldódásával párhuzamosan - javulást mutat a második negyedévhez képest.

A Harley második negyedéves profitja 91 százalékkal múlta alul az egy évvel korábbit, augusztusban viszont bejelentette a társaság, hogy jövőre megkezdi indiai értékesítési hálózatának kiépítését.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet