BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindult a Ford gyártása Romániában

A craiovai gyár idén 2000 kisteherautót gyárt majd, később azonban évi 300 ezres kapacitással is működhetnek a gyártósorok.

2009. szeptember 8. kedd, 18:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megkezdődött a termelés a Ford romániai craiovai gyárában, ahol a Transit Connect modellek készülnek majd a román és kelet-európai piacra - írja a Reuters.

A gyárat 2008-ban vette meg az amerikai vállalat 57 millió euróért, a mostani megnyitás után alacsony mennyiségű kibocsátást terveznek, a nem éppen rózsás autópiaci helyzet miatt. Jövőre növelik majd a gyártás volumenét, azt azonban még nem határozták meg, hogy milyen mértékben, mivel a haszongépjárművek forgalma jelenleg 50 százalékos visszaesést mutat - mondta John Fleming, a Ford európai vezetője.

A tervek szerint 675 millió eurós befektetéssel, 4-7000 fős alkalmazotti létszámmal a teljes kapacitás elérésekor évi 300 ezer autó gördülhet le a craiovai gyártósorokról, idén azonban csupán 2000 darabos gyártással számolnak. Fleming megerősítette: a Transit Connect kisteherautó mellett egy kiskategóriás autó is készül majd az új gyárban - ami azonban nem a Fiesta és nem is a Ka lesz.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet