BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jöhet a Peugeot-Mitsubishi elektromos autó

A két gyártó megállapodása értelmében 2010 végén indulhat meg Európában az új elektromos modell értékesítése.

2009. szeptember 4. péntek, 11:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megállapodás született Peugeot és a Mitsubishi Motors (MM) között egy európai piacra készülő elektromos jármű közös fejlesztéséről - írja a MarketWatch. Az új modell várhatóan az MM japán belpiacos i-MiEV típusú járművének alapjára épül majd. A majdani értékesítés egész Európában zajlik majd, az új autóból lesz Peugeot és Citroen emblémával ellátott modell is. A gyártás várhatóan 2010 októberében kezdik meg, a szalonokba pedig 2010 végére kerülhet az elektromos modell. A Peugeot részvényeinek árfolyama 6,4 százalékot emelkedett a párizsi kereskedés első óráiban.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet