BUX 138788.20 -0,51 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Stabil dollárt kér Kína az USA-tól

Kína ismét magasabb szintű tárgyalásokat folytat az Egyesült Államokkal jövő hét elején, hogy stabilabb dollárt és átgondolt politikát kérjen.

2009. július 22. szerda, 10:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kínaiak az elmúlt időszak gazdaságélénkítő programjai nyomán esetlegesen fellépő infláció kedvezőtlen hatásaitól tartanak. Az ázsiai ország 2,13 ezer milliárd dollár értékű valutatartalékának 70 százalékát tartja dollárban, főként államkötvények formájában.

A helyettes pénzügyminiszter reméli, hogy az amerikai kormánybeavatkozások nyomán mihamarabb csökken a költségvetési hiány és a US. Federal Reserve mérlege jobb lesz, hiszen ez az ő országának is érdeke - írja a Reuters.

A két ország tárgyalására jövő héten hétfőn és kedden kerül sor, ahol az ázsiai delegáció célja a kínai befektetések védelme, és ennek érdekében biztosítani szeretnék a stabil dollár devizaárfolyamot. Szeretnék, hogy az amerikaiak az ő szempontjaik figyelembe vételével alakítsák monetáris és költségvetési politikájukat, így biztosítva Kína számára, hogy fenntartsa a növekedést.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet