BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebben ülnek repülőre

Az adatok tanúsága szerint megrendült az utasok bizalma a légitársaságokban. Az elmúlt másfél hónapban három gép zuhant le és csak egyetlen túlélő volt.

2009. július 17. péntek, 15:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A június 1. óta történt légikatasztrófák erősen visszavetették a légitársaságok forgalmát. Az Iránban történt baleset pedig még tovább rontja a repülőgépek férőhely kihasználását - írja a Bloomberg. Idén összesen már 629-en vesztették életüket légibalesetben, többen mint 2008-ban összesen.

A Repülésbiztonsági Hatóság számításai szerint júliusban 9 százalékkal marad el az előző havitól a forgalom, mely főként azért aggályos, mert ebben az évben egyik hónapban sem könyvelhettek még el növekedést a légitársaságok.

Az emberek elhalasztják az utazásaikat, és jelenleg nagyon rosszkor jön a légitársaságoknak az utasforgalom csökkenése, ugyanakkor a biztosítási díjak emelkedhetnek - mondta el az Indoswiss Aviation tanácsadója.

Az egyik legnagyobb biztosítási cég, az Aon Corp. szerint az Air France-KLM Airbus A330-asának 228 áldozatot követelő szerencsétlensége, a jemeni légitársaság katasztrófája (152 áldozat) 2001 óta a legköltségesebb hónapot jelentik a biztosító társaságoknak. Az Air France járat utasai után 17500 eurót fizetnek.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet