BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb lesz idén a kenyér

Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete júniushoz képest 10 millió tonnával csökkentette gabonatermelési előrejelzését.

2009. július 16. csütörtök, 12:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ gabonatermelése várhatóan 3,4 százalékkal esik vissza idén az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) mai közleménye szerint. A termelés az egy évvel korábbi 2,29 milliárd tonnáról 2,21 milliárd tonnára esik vissza idén, a FAO júniusi előrejelzése még mintegy 10 millió tonnával többről, 2,2 milliárd tonnáról szólt - írja a Bloomberg.

A csökkenést oka részben az, hogy az előző szezon áresése után a gazdák kisebb területen vetettek gabonát. Ázsia és Afrika várhatóan növelni tudja kibocsátását, miközben a fejlődő országokban az aszály és a művelt területek csökkenése veti majd vissza a megtermelt mennyiséget.

Búzából 655 millió tonnára számít a FAO, júniusban még ennél 1 millió tonnával magasabb volt a várakozás, szemben egy évvel korábbi 684 millió tonnás termeléssel. Az Európai Unió tagországainak búzatermelés várhatóan 134,7 millió tonnára esik vissza a 2008-as 150 millió tonnáról.

A termeléscsökkenés ellenére a világ gabonakészlete várhatóan a tavalyihoz hasonlóan alakul a jelentős készleteknek köszönhetően. Az előrejelzés szerint a szezon végére a készletek 1,3 százalékkal, 517,2 millió tonnára csökkennek - írja az MTI Eco.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet