BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brutális költségcsökkentés várható a Sony Ericssonnál

A mobiltelefon-gyártó a második negyedévre vonatkozóan az előzetes várakozásoknál mintegy 70 millió euróval kisebb nettó veszteségről számolt be.

2009. július 16. csütörtök, 09:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sony Ericsson Mobile Communications nettó 213 millió eurós veszteségről számolt be a második negyedévre, a teljes árbevétel 40 százalékos csökkenés után 1,68 milliárd eurót tett ki az időszakban – az SME Direkt által összesített elemzői várakozások 284 milliós veszteségről szóltak.

Az előző negyedév 6 millió eurós nettó nyeresége után a bruttó fedezeti hányad 12 százalékra olvadt az előző periódus 23 százalékos értékéről, miután a kiszállított egységek száma 24,4 millióról 13,8 millióra zuhant vissza.

A működési költségeket 880 millió euróval kívánja csökkenteni a társaság 2010 második felére, fenntartva a globális mobiltelefon-piac 2009-re vonatkozó, legalább 10 százalékos visszaeséséről szóló korábbi várakozását.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet