BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb mentőcsomagra lehet szükség Buffett szerint

Az amerikai befektetési guru mai nyilatkozatában 11 százalékos munkanélküliségről, második állami mentőcsomagról beszélt.

2009. július 9. csütörtök, 18:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tőzsdemágusnak is nevezett Warren Buffett egy mai televíziós interjúban azon véleményének adott hangot, hogy "nem lepődne meg", ha az amerikai munkanélküliségi ráta a csökkenő tendencia beindulása előtt elérné a 11 százalékot, továbbá megpendítette egy második állami mentőcsomag szükségességét.

A Berkshire Hathaway milliárdos alapítója szerint az amerikaiak az elmúlt év utolsó negyedéve okozta sokk után megkezdték a kilábalást. A tavalyi utolsó évvel ellentétben már nem szabadesésben vagyunk, de nem is beszélhetünk a válság végéről - tette hozzá az ABC televízió műsorában. Buffett, aki Barack Obama támogatója volt az elnökválasztási kampányban, annak ellenére lát esélyt egy újabb állami segítség szükségességére, hogy az Obama-kormány tervei között egyelőre nem szerepel ilyen.

Jobban jövünk ki ebből, mint ahogy valaha voltunk, Amerika legjobb időszaka áll előttünk, de nem a jövő héten vagy a jövő hónapban - fejezte ki optimizmusát Buffett.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet