BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a padló alá esnek a románok

Nyolcadik hónapja tart a román ipar lejtmenete, az egy évvel korábbihoz képest közel 10 százalékkal esett vissza a termelés májusban.

2009. július 9. csütörtök, 10:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román ipari termelés nyolcadik hónapja visszaesést mutat: májusban 9,8 százalékkal csökkent a termelés az egy évvel korábbihoz képest, míg áprilisban 9,5 százalékkal múlta alul az ipar 2008 hasonló időszakának értékét - írja a Bloomberg. Havi szinten a visszaesés 0,3 százalék. Az ország gazdasági teljesítménye 6,2 százalékot esett vissza az első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, a fogyasztás 13,7 százalékos zuhanását a hitelpiacok és a keresetbővülés lassulása okozta. A kormány 20 milliárd eurós nemzetközi segítséget vett igénybe, várakozásai szerint idén 4,1 százalékos lesz a visszaesés, szemben a tavalyi 7,1 százalékos - az unióban legnagyobb - növekedéssel.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet