BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felpörgött a kínai autópiac

Kínában összességében közel 50 százalékkal több új személyautó kelt el júniusban, az ország legnagyobb autógyára megháromszorozta részvényárfolyamát az év eleje óta.

2009. július 9. csütörtök, 09:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kínai autóeladások 48 százalékkal ugrottak meg júniusban, leginkább az 585 milliárd dolláros kormányzati mentőcsomag hatására - írja a Bloomberg. A kínai vásárlók összesen 872 900 személyautót vettek az elmúlt hónapban, a teljes (buszokat és teherautókat is tartalmazó) forgalom 36 százalékkal, 1,14 millió darabra emelkedett. Az első félév eladásai 18 százalékkal, 6,1 millióra emelkedtek, az év egészére pedig a kínai gépkocsigyártók szövetsége a korábbi 10,2 millióról 11 millióra módosította várakozását. Csak személygépkocsiból 4,53 millió kelt el az első félévben, ez 26 százalékos növekedést jelent, míg az 1,57 millió eladott nehézgépjármű 0,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. A legnagyobb kínai autógyártó, a SAIC Motor Corp. részvényeinek árfolyama több mint háromszorosára emelkedett az idén, de a második számú China FAW Group Corp. két tagvállalata is duplázott. A GM az első hat hónapban 68 százalékkal növelte eladásait Kínában, így összesen 814 442 járművet értékesített, főleg az állami támogatások által felpörgetett olcsó egyterűek piacán. A Hyundai 56 százalékkal, 257 003 darabra növelte eladásait.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet