Rekordmértékben - éves szinten 28 százalékkal - emelkedett az eladott személygépkocsik száma júniusban Szlovákiában - jelentette az MTI Eco.
A Szlovák Autóipari Szövetség (ZAP) szerdai közlése szerint júniusban 11 509 gépkocsit adtak el. Az idei első félévben összesen 48 187 új személyautó talált gazdára Szlovákiában, ami csak 20 darabbal marad el a tavalyi év első felétől. A személyautók iránti keresletet alapvetően befolyásolta a kormány által bevezetett roncsprémium, amelynek keretén belül a vevő 2, esetenként 3 ezer euróval olcsóbban juthatott új autóhoz.
A két hullámban lezajlott program 53,3 millió euró állami pénzt igényelt, eredményeként pedig 40 ezer gépkocsi talált gazdára. A márkák júniusi népszerűsége szerint az első helyen a Skoda áll, 2 235 eladott autóval, ami 16,55 százalékos részesedést jelent az összes eladásból.
Második a Peugeot, a harmadik a Renault 9, illetve 8,69 százalékos részaránnyal, a negyedik Kia 8,17, az ötödik Citroen pedig 7,45 százalékot ért el.
