BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negatív rekord az eurózónában

Éves szinten 4,9 százalékkal, az előző negyedévhez képest 2,5 százalékkal esett vissza az euróövezet gazdasági teljesítménye.

2009. július 8. szerda, 12:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Eurostat szerdán ismertetett második becslése szerint a 16 tagú eurórégió GDP-je 2,5 százalékkal esett vissza a negyedik negyedévhez képest, akkor a csökkenés 1,8 százalék volt - írja a Bloomberg az európai statisztikai hivatal mai bejelentése alapján. Ez a legnagyobb visszaesés az adatok felvételének 1995-ös kezdete óta, mértéke egybeesik a június elején közzétett becsléssel.

A 27 uniós tagországban a havi visszaesés 2,4 százalék, az éves szintű 4,7 százalék volt. A legnagyobb mértékben Szlovákiában csökkent a kibocsátás, 11,4 százalékkal, majd Lettország következett, 11,2 százalékkal. Mindössze két uniós tagországban nem zsugorodott a GDP az első negyedben, Lengyelországban és Cipruson: az előbbiben 0,4 százalékos volt a növekedés, míg az utóbbiban stagnált a GDP.

A régió működőtőke-befektetései 4,1 százalékkal, az export 8,8 százalékkal esett vissza a negyedév során, a fogyasztás 0,5 százalékos esése mellett az állami kiadások 0,2 százalékkal emelkedtek, az import zuhanása 7,6 százalék volt az első negyedévben.

Az egy évvel korábbihoz képest a teljes GDP visszaesése 4,9 százalék, több, mint a június elején bejelentett 4,8 százalék.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet