Az Eurostat szerdán ismertetett második becslése szerint a 16 tagú eurórégió GDP-je 2,5 százalékkal esett vissza a negyedik negyedévhez képest, akkor a csökkenés 1,8 százalék volt - írja a Bloomberg az európai statisztikai hivatal mai bejelentése alapján. Ez a legnagyobb visszaesés az adatok felvételének 1995-ös kezdete óta, mértéke egybeesik a június elején közzétett becsléssel.
A 27 uniós tagországban a havi visszaesés 2,4 százalék, az éves szintű 4,7 százalék volt. A legnagyobb mértékben Szlovákiában csökkent a kibocsátás, 11,4 százalékkal, majd Lettország következett, 11,2 százalékkal. Mindössze két uniós tagországban nem zsugorodott a GDP az első negyedben, Lengyelországban és Cipruson: az előbbiben 0,4 százalékos volt a növekedés, míg az utóbbiban stagnált a GDP.
A régió működőtőke-befektetései 4,1 százalékkal, az export 8,8 százalékkal esett vissza a negyedév során, a fogyasztás 0,5 százalékos esése mellett az állami kiadások 0,2 százalékkal emelkedtek, az import zuhanása 7,6 százalék volt az első negyedévben.
Az egy évvel korábbihoz képest a teljes GDP visszaesése 4,9 százalék, több, mint a június elején bejelentett 4,8 százalék.
