BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Atomberuházás jöhet Magyarországra

Magyarország az oroszországi atomerőművi fűtőanyaggyártó TVEL egyik potenciális beruházási célpontja.

2009. július 8. szerda, 08:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy kelet-közép-európai országban, esetleg Magyarországon építene atomerőművi fűtőanyaggyárat a paksi atomerőmű négy reaktorát is kiszolgáló oroszországi TVEL – értesült a Világgazdaság.

A társaság a lapon keresztül nemrég jelezte: az újonnan építendő paksi blokkok ellátására is kész és képes. A beruházásra a folyamatban lévő, illetve a már eltervezett európai nukleáris fejlesztések miatt készül a TVEL, az új gyárat szeretné az eddiginél közelebb vinni a felhasználókhoz, így azoknak a korábbiaknál jobb eladási feltételeket is kínálhatna.

A vállalat egyeztetései stratégiai partnerével, az ukrajnai atomerőműveket üzemeltető Energoatommal már megállapodás közeli állapotba jutottak, az ukrajnaihoz hasonló feltételekkel uniós atomerőművi üzemanyaggyárat is szeretne, nem tudni, hogy az ukrajnai helyett vagy mellett - írja a lap, hozzátéve: a TVEL esetleges magyarországi szerepvállalása nyilván összefüggésben van azzal, hogy milyen konstrukcióban kerül sor a paksi atomerőmű bővítésére.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet