BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedével olcsóbbak lettek a lakások

A New York-i Manhattan-ben 50 százalékkal kevesebb lakás cserélt gazdát, az árak közel negyedével estek vissza a második negyedévben.

2009. július 2. csütörtök, 12:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Manhattan-i lakáseladások több mint 50 százalékkal estek vissza, az árak csökkenése 21-24 százalék között van - írja a Reuters. Ezzel egy átlagos lakás ára a második negyedévben az egy évvel korábbi 1,7 millió dollárról 1,3 millióra csökkent New York belvárosában. A keményebb jelzáloghitel-feltételek, a növekvő munkanélküliség és a gazdasági recesszió hatására ezzel az ingatlanpiaci válságnak évek óta ellenálló várost is utolérte a krízis, ráadásul a Wall Street cégei és egyéb vállalatok elbocsátásai következtében meglehetősen hirtelen. New York munkanélküliségi rátája 9 százalékra emelkedett májusban, ami 1997 óta a legmagasabb szintet jelenti.

A használt lakások medián ára 25,6 százalékkal 725 ezer dollárra csökkent az egy évvel korábbiakhoz képest, viszont 7,4 százalékkal nőtt az év első három hónapjához képest. Az eladások száma pedig még mindig kevesebb mint fele volt az egy évvel korábbinak, viszont az első negyedévnél így is 28,2 százalékkal volt magasabb, elemzők pedig a következő két negyedévben is növekedést várnak ezen a téren. A piacon 9 ezer fölötti eladó lakás található, ami 8,7 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál, viszont 10,2 százalékkal alacsonyabb az előző negyedévhez képest, emellett az átlagos eladási idő a tavalyi 135 napról 162-re emelkedett.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet