BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerbiát is elérte a recesszió

Az első negyedév a vártnál nagyobb visszaesést hozott az ország gazdaságában.

2009. június 30. kedd, 11:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerbia gazdasága hét éve először szenvedett el visszaesést az idei első negyedévben. Szemben 2008 utolsó három hónapjának 5,8 százalékos növekedésével, az idei első negyedévben a GDP 3,5 százalékkal esett vissza az egy évvel korábbihoz képest a belgrádi statisztikai hivatal mai közlése szerint - írja a Bloomberg. A kormányzati előrejelzések korábban 2 százalékos visszaesést prognosztizáltak a negyedévre.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet