Hétezer dolgozót küld kényszerszabadságra a román állami vasutak teherszállító részlege (CFR Marfa) július elsejétől - számol be az MTI Eco.
Calin Gratian, a CFR Marfa igazgatója szerint a 17 500 dolgozót foglalkoztató állami vállalat a megrendelések csökkenése miatt egyelőre három hónapig küldi kényszerpihenőre munkavállalói 40 százalékát, akik ez idő alatt fizetésük 75 százalékát kapják, az igazgató azonban azt sem zárta ki, hogy az intézkedést a későbbiekben meghosszabbítják, erről a megrendelések alakulása alapján döntenek majd.
Radu Berceanu közlekedési miniszter szintén ma jelentette be, hogy a veszteségek csökkentése érdekében javasolni fogja a CFR Marfa szakszervezeteinek a négy napos munkaprogram bevezetését, illetve azon vezető beosztásúak fizetésének csökkentését, akik 4 ezer lejnél, azaz 950 eurónál többet keresnek. A CFR vezetősége májusban jelentett be 3700 fős leépítést, főként a nyugdíjhoz közel járók körében.
A román államvasutak összesen 75 ezer embert foglalkoztat, kormányzati bírálatok szerint a vállalat hatékonysága csak fele az EU átlagának.
