A Citigroup tervei szerint 50 százalékkal növeli alkalmazottai alapfizetését idén, ezzel egyenlítené ki az alacsonyabb bónuszok okozta csökkenést - írja a New York Times. A dolgozók megtartása érdekében - a részvénytulajdonok értékvesztése miatt - több millió új munkatársi részvényopció kibocsátását is tervezi a bank. A Citigroup vezetői szerint a bank javadalmazási szabályai az általános Wall Street-i gyakorlat szerint változnak.
A bank azt közölte a Reutersnek küldött üzenetében, hogy továbbra is vizsgálják a fizetések versenyképességének fenntartására vonatkozó eljárásokat, mivel "a tehetségek megtartása és újabbak vonzása a Citi és ezáltal a részvényesek sikerét mozdítja elő". A bank közleménye azt is hozzátette, hogy az emelés nem növeli a teljes éves kifizetéseket, sokkal inkább az állandó és időszakos juttatások egyensúlyát hivatott megteremteni. A New York Times megjegyezte: az Obama-kormány "fizetési cárjának" nevezett Kenneth Feinberg a héten megbeszéléseket folytatott többek között a Citi vezetőivel - mint állami mentőövben részesült társasággal - is. Feinberg jogköre egyébként a cégek felső 100 pozícióját betöltő dolgozói fizetésének meghatározására terjed ki.
