Megbüntette a Wizz Air Hungary-t az Egyenlő Bánásmód Hatóság, mert a légitársaság megtagadta egy vak nő utaztatását, kifejezetten annak fogyatékossága miatt - írja a Népszabadság.
A nő tavaly áprilisban szeretett volna Rómába utazni, ezért két hónappal korábban az interneten jegyet vett az egyik járatra. Utazása előtt egy héttel jelezte, hogy látássérült, s ekkor tudta meg: nem utazhat, a társaság üzleti szabályzata szerint ugyanis foglaláskor kellett volna jeleznie, hogy nem lát, hogy felkészülhessenek a fogadására - írja a lap.
Mint kiderült, a Wizz Air honlapján a hasznos tanácsok rovatban az is szerepel, hogy vak vagy siket utasok csak egészséges kísérővel utazhatnak, azaz nekik két jegyet kell venniük.
Ezt követően fordult a hölgy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz, amely megállapította: a vakok és siketek számára előírt egészséges kísérőre vonatkozó kitétel csak a magyar nyelvű honlapon szerepel, az angol nyelvűben viszont az áll, hogy az ilyen utasoknak a társaság ingyen fogadja és segíti őket.
A Wizz Air utóbbi jelenséget fordítási hibával magyarázta és kijavította a magyar változatot. Az EBH nem rótt ki pénzbüntetést, csak az eljárás költségeit fizettette meg a céggel, amely a panaszost anyagi értelemben kárpótolta.
