Az amerikai gazdaság nem tér magához az év végéig, és még akkor is gyenge és törékeny növekedésre számíthatunk, a magas kamatszintek és nyersanyagárak által veszélyeztetve - mondta Nouriel Roubini, a válságot előre jelző professzor. A Reuters befektetési kilátások konferenciáján a professzor elvetette a pozitív tendenciákban közelgő talpra állást látó "zöld folt" elméletet, szerinte ugyanis komolyan kell számolni egy "kettős mélypontú" recesszió veszélyével, amikor egy rövidebb felívelő szakasz után ismét a visszaesés jellemezheti a világgazdaságot. Roubini véleménye szerint az amerikai munkanélküliségi ráta - amely 9,4 százalékos értékével már így is 26 éves csúcson van - a csökkenés megindulása előtt 11 százalékig kúszhat fel. A Fed számára a legnagyobb kihívást Roubini szerint az jelenti, hogy a gyenge növekedés lehetővé teszi majd, hogy a közeljövőben a mostani alacsony szinten tartsa az alapkamatot, azonban a több ezer milliárd dolláros mentőintézkedések hatásai szoros monetáris politikát igényelnek majd. Mindezek következtében az 1970-es évekhez hasonló alacsony növekedési potenciállal és magas inflációval jellemezhető periódus alakulhat ki - tette hozzá.
