Szlovénia ipari termelése rekord sebességgel zuhant áprilisban, éves szinten 24,9 százalékkal a márciusi 18,5 százalékos visszaesés után. Havi szinten a termelés 3,8 százalékkal csökkent. A balti államok után Szlovénia exportorientált gazdasága szenvedte meg legjobban a krízis az EU-ban, az év első negyedében tapasztalt 8,5 százalékos éves szintű fékeződéssel.
A kormányzat gazdasági előrejelző intézetének vezetője, Bostjan Vasle szerint 2010 második felére indulhat be a növekedés, a fő exportpiacok, így leginkább Németország gazdasági helyzetének javulásával. Az intézet fenntartotta márciusi, a GDP 4 százalékos csökkenésére vonatkozó prognózisát.
A szlovén kormány a GDP 15 százalékának megfelelő összeget kíván idén a gazdaságba pumpálni, többek között a csökkentett munkaidőt alkalmazó cégek támogatására, illetve egy 1,2 milliárd eurós garanciaalap létrehozására.
