Az év első öt hónapjában összesen 9 százalékkal csökkent a bel- és külföldi turisták száma Horvátországban, de a turisztikai minisztérium szerint még így is kisebb a visszaesés, mint a görög, spanyol vagy francia turizmus esetében.
Az első, nem hivatalos adatok szerint májusig 1,8 millió turista pihent Horvátországban, a külföldiek 8, a hazai utasok 11 százalékkal voltak kevesebben az egy évvel korábbinál. A vendégéjszakák 8 százalékkal csökkentek, legnagyobb mértékben Split-Dalmácia és Sibenik-Knin megyében, ahol 16-19 százalékos volt a visszaesés.
Az elmúlt év ráadásul a horvát idegenforgalomban rekordév volt, a 11,3 millió vendég egy százalékkal, az 57,1 millió vendégéjszaka pedig két százalékkal haladta meg a korábbi évet. A turizmus 7,4 milliárd eurót, vagyis 10 százalékkal több bevételt hozott tavaly Horvátországnak - mondta Damir Bajs a szaktárca vezetője, aki reményét fejezte ki, hogy a kormány minden segítséget megad az ágazat újbóli fellendítéséhez - írja az MTI Eco.
